Uwaga
  • Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

ZAKOŃCZENIE PRACY GRUP21.06.2018

PODSUMOWANIE ROKU FORMACJI GRUP PARAFIALNYCH

Drobny i krótkotrwały deszcz w czwartkowe popołudnie nie przestraszył dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy przyszli na podsumowanie kolejnego roku formacji. Msza św. o godz. 18:00 miała szczególną asystę liturgiczną, gdyż zaangażowane w nią były: liczna LSO, chór "Michael" i przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych. To było wielkie dziękczynienie Bogu Ojcu, który przez swojego Ducha Świętego prowadzi wszystkie działania duszpasterskie i całą ludzkość do zbawienia. Po Mszy św. odbył się piknik parafialny z grillem i zabawami dla dzieci i młodzieży. Zwieńczeniem była prezentacja zdjęć z minionych wydarzeń w tym roku opatrzonych humorystycznym komentarzem. W czasie wakacji działalność duszpasterska jednak nie zanika, zmienia jednak swój charakter i miejsce. Wiele dzieci i młodzieży wyjeżdża na turnusy organizowane przez własne ruchy i stowarzyszenia, do których należą ich grupy. Życzymy, by ukazały się podczas ich trwania owoce całorocznej formacji.


 

MAKARON 201815.06.2018

"MAKARON", CZYLI SZTUKA GOTOWANIA WSPÓLNOTY

Przed oficjalnym zakończeniem pracy grup duszpasterskich oddział naszego KSM przeżywał spotkanie od lat nazywane "Makaronem". A to oczywiście za sprawą głównej potrawy wieczoru. Jednak w tym roku to wydarzenie w rozszerzonej formie przeżywaliśmy wraz ze wspólnotą Ruchu Światło-Życie. Uczestnicząc w celebracji związanej z pierwszym krokiem formacji Oazy, podczas której czworo oazowiczów otrzymało szczególne błogosławieństwo, słuchaliśmy słowa o Słudze i posłudze - istotnych elementów KSM i Oazy. Dopiero napełnieni słowem, napełniliśmy się także pokarmem własnej produkcji. Nie kryjąc dumy śmiało stwierdzamy: był wyśmienity=) Nie tylko dzięki naszym niebywałym umiejętnościom kulinarnym, ale przede wszystkim dzięki temu, że był przyjmowany we wspólnocie.


 

31.05.2018

JEDNEGO SERCA JEDNEGO DUCHA 2018

JSJD 2018 kopia

Nie mogło ich tam nie być! Modlitwa, radość, uwielbienie, śpiew, spotkania, dobra muzyka i jedność. Młodzi naszej parafii byli w Parku Sybiraków i bynajmniej nie stali z dala. Tworzyli wraz z rówieśnikami tę piękną i wielką Rodzinę JSJD. Pośrodku zaś Bóg! Gdzie On, tam dzieje się dobro. Jemu dzięki za JSJD 2018!


 

GRILL KSM OAZA LSO 21.04.18

21.04.2018

BYĆ RAZEM

Kontynuacją uroczystych obchodów 25-lecia KSM naszej diecezji w naszej parafii był wspólny grill dla dzieci i młodzieży z grup KSM, OAZY i LSO. Wystarczy być razem, by odczuć siłę wspólnoty i jej przyciąganie. Czy to wspólna modlitwa, czy jedzenie... niech nas jednoczą w jednej parafii, na chwałę Boga. "Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie" (1Kor 10,31).


 

25 ksm21.04.2018

25 LAT KSM W DIECEZJI RZESZOWSKIEJ

Sobotnie przedpołudnie (21.04.2018) zgromadziło licznie przybyłą młodzież na obchody 25 rocznicy powstania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej diecezji. Mszy św. wraz przybyłymi księżmi w kościele św. Rocha i św. Marcina w Rzeszowie-Słocinie przewodniczył Ks. Bp Jan Wątroba. Po przejściu za sztandarem do pobliskiego budynku Wyższego Seminarium Duchownego (Instytut Teologiczno-Pastoralny) rozpoczęła się druga część - uroczysty Zjazd KSM. Wśród licznie przybyłych gości byli przedstawiciele władz, asystenci KSM, byli prezeci i członkowie zarządów, obecny zarząd oraz członkowie i sympatycy KSM. Nie mogło również zabraknąć przedstawicielstwa z naszej parafii. Młodzież patrzyła na przeszłość, ale spoglądała również w przyszłość, słuchając słów swoich poprzedników. W drodze ku dojrzałości chrześcijańskiej KSM staje się konkretnym miejcem wzrostu i rozwoju, daje wspólnotę i buduje silne relacje, które nieraz zostają na całe życie. A wszystko po to, by jak najlepiej wypełnić słowa przysięgi i odpowiedzieć życiem: "Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie, gotów? Gotów!".


 

via lucis 201820.04.2018

DROGA ŚWIATŁA

Zgodnie z zapowiedziami w piątkowy wieczór w naszej parafii odbyło się nabożeństwo drogi światła. Via lucis to nabożeństwo podobne do drogi krzyżowej charakterystycznej szczególnie dla okresu Wielkiego Postu. Szczególnie przeżywane jest w okresie wielkanocnym, gdyż ukazuje w kolejnych stacjach epifanie Jezusa po zmartwychwstaniu, czyli momenty, w których Chrystus ukazuje się ludziom. Nabożeństwo to bardzo korespnduje ze słowem Bożym tego czasu. Tę wspólną modlitwę przygotowali dorośli i młodzież zgromadzeni w różnych wspónotach: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży "Pod Dzidą", Ruch Światło-Życie, Domowy Kościół, Schola Parafialna i Liturgiczna Służba Ołtarza. Spotkanie ze Zmartwychwstałym zebrało wszystkich w jedno wokół światła paschału, który symbolizuje samego Chrystusa. Śpiew dobiegający się z kościoła, rozważania i światło zapraszały przechodniów do wstąpienia na chwilę modlitwy, jakby sam Jezus mówił: Jestem tu, żyję i życie daję...


 

ksm grill 14.04.1814.04.2018

KU WSPÓLNOCIE

Według jednego artykułu pt. "Antropologia: Grill w jaskini" paleoantropolodzy znaleźli dowody na zaawansowane łowiectwo sprzed 250 000 lat. Ludzie zdobyte podczas polowania mięso obrabiali termicznie, wybierając tylko najsmaczniejsze kąski. W związku z tym trudno się dziwić popularności ognisk i grillowania w dzisiejszych czasach. Nie odbiega od tego trendu także nasza młodzież, która już pierwszą "obróbkę termiczną" ma za sobą. Łowy co prawda na razie odbyły się w sklepie, ale w końcu od czegoś trzeba zacząć. A wszystko po to, by być razem. Bo wspólnotę buduje się przy stole Eucharystycznym, ale także i kuchennym...


 

ognisko14.04.2018

MŁODZIEŻ MILE WIDZIANIA...

KSM zaprasza dzisiaj wszystkich członków i sympatyków KSM na otwarcie sezonu grillowego. Wszystko zapewnione! All inclusive=) Spotykamy się o 17:00 przy kościele. ZAPRASZAMY!


 

KSM NARZECZEŃSTWO13.04.2018

KSM O MAŁŻEŃSTWIE I NARZECZEŃSTWIE

Tematem piątkowego spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży "Pod Dzidą" było małżeństwo i narzeczeństwo. Idąc drogą sakramentów tym razem zastanawialiiśmy się nad celem i sensem małżeństwa, nad pięknem i wagą miłości, nad znaczeniem tego sakramentu i odpowiedzialnością, jaką niesie ze sobą. Po świadectwach narzeczonych, w drugiej części spotkania podzieliliśmy się na dwie grupy: za i przeciw narzeczeństwu, aby lepiej zrozumieć argumentację Kościoła i świata. W ramach tej debaty ukazało się wiele stanowisk, różnic w poglądach i podejściu, co, jak mamy nadzieję, pomoże nam w lepszym rozumieniu nauki Kościoła oraz naszych rówieśników i młodzieży w ogóle. Zresztą narzeczeni są wśród nas, a wiele osób poznało i związało się właśnie przez przynależenie do KSM, więc inwestujemy w siebie!


 

WSD SIATKA09.04.2018

RUSZAMY SIĘ!

Wiosna zawitała już na całego. Gdziekolwiek się nie udać, można zobaczyć biegających, szusujących na rowerach, jeżdżacych na deskach i wszystkim co ma kółka. Jednym słowem - sport wyszedł w pełni na ulice i place Rzeszowa. Także w naszej parafii jest to widoczne. 

LSO TENIS 09.04.2018

   Trudno zamknąć w salach i domie parafialnym dzieci i młodzież, gdy na zewnątrz tak pięknie. Dlatego obok formacji jest coraz więcej ruchu. W poniedziałek ministranci i kandydaci rozegrali turniej tenisa stołowego. Wieczorem tego samego dnia młodzież z naszej parafii rozegrała towarzyski mecz w siatkówkę z klerykami naszego seminarium. Ruszajmy się!


 

KSM PALMOWA 2018 125.03.2018

PALMOWA MŁODZIEŻOWO

      My też zrobiliśmy swoją palmę - może powiedzieć młodzież z KSM "Pod Dzidą". Może nie jest największa, ale jest nasza. Przenieśliśmy ją do Parku Papieskiego, dając przy tym dobre świadectwo. Na miejscu stanęliśmy do konkursu, który zakończył się dla nas miłą nagrodą i niespodzianką w postaci wywiadu telewizyjnego=). Najważniejsze jednak nastąpiło później. Przejście na plac katedralny, gdzie pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana, rozpoczęła się Eucharystia. Poświęcenie palm, procesja PALMOWA KSM 2018 2do kościoła i Msza św. z odśpiewaną Męką Pańską. W homilii ks. Biskup nawiązywał do orędzia Ojca Świętego Franciszka na Światowy Dzień Młodych i mówił o tym, że chrześcijanin zawsze jest tam, gdzie jest Jezus, o rozeznawaniu powołania i odwadze, która pokonuje lęk. Klamrą wiążącą całość była osoba św. Marka, obraz człowieka szukającego Boga i katechumena. Młody Kościół, który w ten słoneczny dzień wypełniał katedrę rzeszowską, budzi wielką radość i nadzieję.                        KSM "Pod Dzidą"


 

PALMOWA KSM 201825.03.2018

KIERMASZ WIELKANOCNY

KSM "Pod Dzidą" rozwija się plastycznie! W tym roku nie tylko palmy, ale także własnoręcznie robione ozdoby świąteczne (origami i nie tylko). Pod czujnym okiem Ewy, która jest głównym inicjatorem i wykonawcą, powstały piękne ozdoby, które z pewnością dodadzą uroku naszym domowym zakątkom. Dziękujemy za złożone ofiary i mamy nadzieję, że małe dekoracje i prezenty sprawią Parafianom dużą radość. Szczęść Boże!                                  

KSM "Pod Dzidą"


 

EDK201823/24.03.2018

WYJŚĆ, BY WRÓCIĆ - EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA 2018

Z wielu miejsc w Polsce w piątkowy wieczór wyruszyły od kilku do kilkunastoosobowe grupy zatrzymując się przy drzwiach już zamkniętych kościołów, przydrożnych kaplicach i krzyżach. Wyglądali, jakby zamierzali iść przez całą noc. Ale dlaczego teraz? W jakim celu? Ekstremalna Droga Krzyżowa na dobre wpisała się już w wielkopostny czas nawrócenia i pokuty. Ta nietypowa forma modlitwy gromadzi wielu ludzi, gotowych w całkowitej ciemności i mrozie iść w milczeniu przez pola, lasy i malutkie miejscowości rozważając poszczególne stacje drogi krzyżowej. 

I z naszej parafii wyruszyli pątnicy. Wśród nich była także pięcioosobowa grupka z KSM "Pod Dzidą" przemierzająca okolice Babicy, Przylasku i Czudca. Mimo stale spadającej temperatury i opadającej mgły, która natychmiast w zetknięciu z czymkolwiek zamarzała pokrywając wszystko białą warstwą szronu. Jedyne, co się jej opierało, to ruchome postaci przemierzające drogę w zadumie. 

Czy potrzeba aż takich form modlitwy? Czy nie jest to szukanie jakichś atrakcji w tej tradycyjnej modlitwie? Czy nie wystarczy droga krzyżowa w kościele? W Kościele istnieje wielka różnorodność form pobożności, co stanowi wielkie bogactwo Kościoła. Dzięki temu człowiek, który może na pewnym etapie rozwoju swojej wiary, nie zastanowiłby się ani przez chwilę nad męką Jezusa, w tym czasie ma ku temu okazję w innej, może trudniejszej, ale przystępniejszej dla niego formie. I choć w EDK bierze udział zdecydowanie większość tych, którzy i tak aktywnie uczestniczą w życiu Kościoła, oni też często wybierają inną formę modlitwy, którą znają tak dobrze od dziecka. I na pewno pomaga im to w przeżywaniu "tradycyjnej" drogi krzyżowe i słuchaniu opisu Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową i Wielki Piątek. Oczywiście, zawsze z najpobożniejszego nabożeństwa można zrobić całkowicie świeckie wydarzenie, z EDK nocną wycieczkę "z dreszczykiem" emocji, ale czy to powód, by z niej rezygnować? Takie zagrożenie istnieje zawsze, dlatego warto iść razem z księdzem, który będzie czuwał nad właściwym charakterem i przebiegiem takiej modlitwy.

Czy trzeba wyjść na EDK, by spotkać Jezusa z krzyżem? Nie. Ale nieraz warto przejść ekstremalną drogę, by zobaczyć, że On idzie zwykłą drogą codzienności naszego życia. Wyjść, by wrócić ze zmienionym patrzeniem. Czy jednak właśnie codzienność nie bywa często ekstremalna..?


 

DESZNICA 201816-18.03.2018

BESKID NISKI WCALE NIE TAKI NISKI -
WIELKOPOSTNY WYJAZD KSM "POD DZIDĄ"

DESZNICA 2018

Zaplanowany od września wielkopostny wyjazd członków i sympatyków KSM "Pod Dzidą" dobiegł końca. Okazało się, że Beskid Niski, wcale nie jest taki niski, i że można tu nawet łatwiej dotknąć nieba. Przekonali się o tym uczestnicy trzydniowego wyjazdu do Desznicy. Już od przyjazdu w piątkowy wieczór mogli doświadczyć namiastki przeżyć męki Pańskiej podczas drogi krzyżowej w plenerze. Przy świetle pochodni i w ciszy zimowego wieczora łatwiej zrozumieć wydarzenia Wielkiego Piątku. Sobota rozpoczęła się od porannego apelu na świeżym powietrzu i wspólnie przygotowywanego śniadania. IMG 5731fNastępnie wyprawa do Skalnika, do Królowej Gór. Zmrożone szczyty pagórków dodawały uroku trasie, która prowadziła do tej niewielkiej i malowniczej miejscowości. Po powrocie z takiej wycieczki przygotowany własnoręcznie makaron w sosie pomidorowym smakował wybornie. Po krótkim odpoczynku i zabawie w gry oraz śpiewie piosenek z układami nastąpiła "konferencja" traktująca o osądzaniu i ocenianiu. Co jest dobre, a co złe? Jak odróżnić jedno od drugiego? Konkretne przykłady z życia, nawet z dnia, pozwoliły na ciekawą pracę w grupach i prezentację ich pracy. Krótka historia KSM i przedstawienie działalności naszego oddziału były zakończeniem części "formacyjnej". Po kolacji odbyło się czuwanie modlitewne. Poza Eucharystią niewątpliwie był to najważniejszy moment spotkania z Bogiem i doświadczenia Jego uzdrawiającego słowa i dotyku. Radość, która stała się jednym z DESZNICA20183owoców adoracji, znalazła wyraz w wieczorze pogonym z licznymi zabawami, które nie kłóciły się z przeżywanym Wielkim Postem. Dla wytrwałych była jeszcze możliwość oglądnięcia filmu. Cisza nocna po takim dniu zapadła bez większych opóźnień=) Niedzielny poranek pozwolił na dłuższy wypoczynek. W tym dniu, poza przygotowywaniem posiłków i ogarnięciem ośrodka, odbyła się Msza św. w parafialnym kościele w Desznicy z lokalną wspólnotą. Ciężko było wyjeżdżać, nie tylko z powodu obfitych opadów śniegu. Skoro tak, nie trzeba specjalnego zaproszenia do KSM "Pod Dzidą". Tu zawsze drzwi są otwarte. Piątek, po Mszy św. wieczornej. Przyjdź i zostań z nami! Może i Ty spotkasz Kogoś, kto daje nam tę siłę i radość?..

skorpion

Dziękujemy firmie SKORPION          FOTO1 ; FOTO2 ; FOTO3            ks. Piotr
za dofinansowanie transportu.
                                                                                       


 

IMG 1550IMG 155817.03.2018

BIERZMOWANIE CZŁONKÓW KSM

Gratulujemy Basi, Adamowi i Damianowi przyjęcia sakramentu bierzmowania! Mamy nadzieję, że pomożecie reszcie wspólnoty jeszcze bardziej otworzyć się na Ducha Świętego i że będzie nam dane umocnić się Waszą
                  wiarą! Szczęść Boże! 


 

MISTRZOSTWA KSM 201810.03.2018

MISTRZOSTWA KSM 2018

Jak co roku w naszej diecezji odbyły się Mistrzostwa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piłce siatkowej, w której brał również KSM "Pod Dzidą" naszej parafii. W tym roku ponad 300 zawodników licznych oddziałów KSM gościły Gorlice. Wyniki przestawiają się następująco. W piłce siatkowej dziewcząt: I miejsce KSM św. Jadwigi Królowej w Gorlicach, II miejsce KSM Kosowy, III miejsce KSM Cieklin. W kategorii chłopców zwycięskimi drużynami okazały się: I miejsce KSM Dobrzechów, II miejsce KSM Pstrągowa, III miejsce KSM Chmielnik. Następne Mistrzostw Polski KSM odbędą się w dniach 25-27 maja w Pelplinie.


 

beskid

Białka ksm03.03.2018

SPORT DOBRY I NA WIELKI POST

Daliśmy wycisk i ciału i duchowi. Mroźne tatrzańskie powietrze nie przeszkodziło nam (KSM) w zdobywaniu kolejnych zboczy gór. Rzecz o narciarstwie oczywiście. Kolejny wypad na śniegowy sport udał się bardzo. Słoneczna, choć bardzo mroźna pogoda, pozwoliła na kilka dobrych godzin szusowania po stokach narciarskich. I choć ciało pod koniec osłabłe i zmarzniętem, podtrzymywane duchem, wypełniło misję do końca. Ciało i duch kształtuje się i klęcząc przed Najświętszym Sakramentem i uprawiając sport. Nie mniejszej siły ducha potrzeba do ukończenia kolejnych kilometrów trasy i pokonania pokusy. I w jednym i drugim ukazuje się wielka siła wspólnoty, która pomaga, motywuje i wychowuje...


 

17 i 21.02.2018

KSM w zimie też się rusza!

Puławy (KiczeraSki) i Białka Tatrzańska - Chętną młodzież zapraszamy na kolejne wypady na narty!

kiczera1

kiczera2 1

 

 

 

 

 

 

 

Calineczka011.02.2018

 WIELKA PRZYGODA MAŁEJ DZIEWCZYNKI - BAJKA "CALINECZKA"

Wiele trudu, prób, spotkań i ćwiczeń, kostiumy i dekoracje, scenariusz i reżyseria, dźwięk, muzyka i światła. Wszystko dla trzech występów w niedzielę (11 lutego). To jak z obiadem, który tak długo przygotowywany, znika w kilka minut. A jednak warto było! Bo przedstawienie pt. "Calineczka" wyszło znakomicie. Katolickie Calineczka2 2Stowarzyszenie Młodzieży "Pod Dzidą" działające w naszej parafii nie zawiodło swoich małych fanów. Ta bajka znana wszystkim, dzięki oryginalnej interpretacji i adaptacji do świata współczesnego, cieszyła się równie wielkim zainteresowaniem dorosłych. Historia małej Calineczki mogła poruszyć, choć ta mała istota okazała się wielka duchem i potrafiła postawić na swoim. Nie udało by się to jej jednak dzięki serdecznej pomocy życzliwych przyjaciół. Choć wielu i w różny sposób ubiegało się o jej względu i towarzystwo, tylko ten, który z największą determinacją jej szukał, zdobył wybrankę swojego serca. I żyli długo i szczęśliwie? Z pewnością, ponieważ jak powiedział narrator na końcu spektaklu: dobro, pomoc i bezinteresowność zawsze popłaca, a darowane szczęście do nas powraca. Młodzieży dziękujemy za piękne i pouczające przedstawienie, a także, może ponad to, pokazanie swoich talentów, wartości współpracy i piękna poświęcania czasu dla innych. Młodzież dobra jest!

ks. Piotr

Calineczka2 1

ADORACJA 19.01.201819.01.2018

WSPÓLNIE Z JEZUSEM

Czas spędzony z Bogiem, choćby w milczeniu, nigdy nie jest stracony; zawsze jest ubogacającym spotkaniem... Taki tez był czas wspólnej adoracji naszego KSM-u w piątkowy wieczór. Nie potrzeba wiele, by się pomodlić. A przecież nic tak nie jednoczy wspólnoty, jak Jezus pośrodku!


 

KSM.OPŁATEK2017 325.12.2017

OPŁATEK KSM 2017

      Tradycyjnie przed Pasterką nasz oddział modlił się i łamał opłatkiem składając życzenia. Zwieńczeniem był wspólny śpiew kolęd w kościele i Msza święta o północy ze wspólnotą parafialną. Bóg się narodził i jest z nami! Niech Bóg rodzi się w nas i między nami każdego dnia!

 

*    *    *

 


 

KSM.CHOINKA.201722.12.2017

MY (OAZA I KSM) JUŻ JESTEŚMY GOTOWI!

Kolejne spotkanie KSM za nami!

1. LIST: Zgodnie z tradycją bezpośrednio po Eucharystii odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której KSM-owicze przeczytali listy do siebie samych, spisane rok temu i napisali nowe, które ujrzą światło dzienne za rok o tej porze. To dobry sposób na zobaczenie, co się zmianiło i czy udało się zrealizować wszystkie cele oraz uniknąć błędów.

2. CHOINKA: Oczywiście nie do pomyślenia było, aby sala KSM nie była przygotowana na Święta. OAZA już swoją udekorowała. Młodzież z KSM zabrała się do tego bardzo poważnie. Oto efekt ich współpracy. Voilà!

3. Na zakończenie - wspólny śpiew kolęd w ramach próby koncertu przed Pasterką.

 

KORBANIA KSM 16.12.201716.12.2017

NIEPOKONANI

      Mimo niesprzyjających warunków, siedmiu śmiałków w sobotni poranek (16 grudnia) wyruszyło na zimową wyprawę. Cel mieli jasny: zdobycie szczytu Korbania zimą. Śmiało można przypuszczać, że byli pierwszymi którzy podjęli tak odważną decyzję. Padający śnieg, zaspy w niektórych miejscach sięgające po pas, rwące potoki przykryte warstwą lodu, silny wiatr zrzucający czapy śniegu i konary drzew łamane pod ciężarem białego puchu nie były im straszne. Przed nimi dziewicza przyroda, jeśli ślady to jedynie dzikich zwierząt, a jeśli ludzie, to tylko dwóch myśliwych. Ale dokonali tego! Mimo skrajnego wyczerpania, obeszło się bez odmrożeń. Cała wyprawa, uwieńczona wielkim zwycięstwem nie tylko nad przyrodą, ale przede wszystkim nad sobą.


 

MIKOŁAJ KSM 09.12.201709.12.2017

WIECZÓR NA BOGATO W KSM "POD DZIDĄ"

      Zaczęło się pobożnie od tradycyjnych już wspólnych nieszporów w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po krótkiej prezentacji patrona, którym był św. Mikołaj, odbył się konkurs sprawdzający wiedzę na temat objawień Matki Bożej w Fatimie. Dobrze się złożyło, że właśnie w dniu Jej poświęconym mogliśmy sprawdzić swoją faktyczną wiedzę dotyczącą jej orędzia dla świata. Jeszcze długopisy nie zdążyły nam ostygnąć, gdy do drzwi sali KSM zapukał niespodziewany gość. Zapewne usłyszał, że była o nim mowa i postanowił to sprawdzić. Nie przyszedł oczywiście z pustymi rękami. Każdy otrzymał prezent, było też kilka wspólnych dla całego oddziału. Miła pogawędka i zdjęcia nie trwały długo, bo święty musiał pędzić dalej. My jednak zostaliśmy, by uczcić uroczystość Matki Bożej także kulinarnie. Tosty były pyszne, zwłaszcza że nie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, więc można było przygotować ich bardziej sycącą wersję. Posileni, oddaliśmy się z zapałem tworzeniu ozdób świątecznych. Pod czujnym okiem pomysłodawczyni mogliśmy dać upust swojej wyobraźni i sprawdzić cierpliwość oraz precyzję. Zdjęcia z pewnością mówią same za siebie. I tak upłynęło kolejne spotkanie integracyjne KSM (jedno z czterech typów, jakie mamy co miesiąc w oddziale). I jak tu nie przyjść na następne spotkanie?.. =)


 

pasek3